הפניות 301 – איך לעשות אותן נכון?

301

הפניות 301 אולי נשמע לכם משהו מפחיד ומסובך, אבל האמת שהן כלי מדהים לשיפור האתר. מוזמנים להצטרף אלי למדריך הבא ולגלות מתי להשתמש בהפניות, על מה לשים לב כשעושים הפניות וגם תכלס איך לעשות את ההפניות (אם יש לכם אתר וורדפרס).

אז נתחיל בלהבין מה זה הפניות. הפניה (Redirect) היא הדרך לשלוח את הגולשים ומנועי החיפוש לכתובת URL אחרת מזו שהם ביקשו במקור. למשל כאשר גולש מנסה לגשת לכתובת URL שכבר לא רלוונטית או כאשר מנוע החיפוש מנסה לסרוק עמוד בכתובת ישנה. ההפניה יוצרת מצב שכאשר מנסים לגשת לעמוד מסוים שמיושמת בו הפניה, מיד מופנים לעמוד אחר…

לאחר שביצעתם את ההפניות תוכלו להשאיר את העמוד הישן או למחוק אותו.

מתי משתמשים בהפניות 301?

  • אם החלטתם לעבור מדומיין מסוים לדומיין חדש, תצטרכו לעשות הפניה לאתר החדש כדי לא לאבד את המיקומים בגוגל. לאחר כמספר חודשים ולאחר שגוגל כבר הבינה שהאתר עבר לכתובת החדשה ניתן למחוק את האתר הישן (אם שדרגתם את האתר וכל כתובות הurl נשארות זהות, אין צורך לבצע הפניה).
  • הוספתם ssl  לאתר? יש לזכור לבצע הפניית 301 מפרוטוקול HTTP לפרוטוקול HTTPS.
  • רוצים למחוק עמודים באתר (פוסט ישן, מוצר שכבר לא נמכר ואין אותו במלאי וכדו'), אין בעיה! פשוט תפנו לעמוד הרלוונטי או לדף הבית.
  • על אותו עיקרון אם אתם רוצים לאחד כמה עמודים לעמוד אחד (ולהימנע מתוכן משוכפל באתר), בצעו הפניה מהעמודים הישנים לעמוד החדש.
  • תבדקו בגוגל סרץ' קונסול אם יש לכם דפי 404. אם מצאתם עמודי 404, בצעו הפניות מאותם עמודים לעמודים רלוונטיים באתר שלכם.

ממה להיזהר כשעושים הפניית 301?

כאשר נדרש לעשות הפניות באתר חשוב לעשות אותם בצורה נכונה.

לפניכם כמה בעיות שעליכם להימנע מהם כשאתם מבצעים הפניות:

  • כמה שזה נשמע פשוט, בכל זאת חייבים להגיד את זה. פשוט וודאו שהעמוד אליהם אתם מפנים עדיין קיים, אם העמוד אליו הפניתם נמחק בטעות, תאבדו את המשתמשים.
  • הימנעו מלבצע הפניה בלולאה, תפנו ישירות לעמוד היעד!
  • וודאו שהעמוד אליו אתם מפנים רלוונטי ודומה ככל הניתן לעמוד המקורי.

איך עושים הפניית 301 באתר וורדפרס?

את ההפניות ניתן לעשות ברמת השרת דרך קובץ ה-htaccess ולוורדפרס יש גם תוספים שמאפשרים לעשות את ההפניות, ההמלצה שלי היא להשתמש בתוסף Redirection. יצירת ההפניות היא ממש קלה, כל מה שצריך זה רק להזין את כתובת ה-URL הישנה וכתובת URL חדשה, וללחוץ על אישור, זהו.
ככה זה נראה:

השארת תגובה

עוד טיפים חשובים

עוד טיפים חשובים

שמעת מה איילה אומרת עלינו?

נגן וידאו

רוצים גם להזיז את העסק קדימה?

מלאו את הפרטים בטופס ונבדוק יחד,
איך גם אתם יכולים להגדיל את העסק עם אתר אינטרנט שיווקי ונוכחות דיגיטלית.

דילוג לתוכן