העלאת תמונות לאתר חייבת להיות בגודל ובמשקל המתאים, אחרת האתר יהיה כבד ויקח לדפדפן זמן רב ויקר עד שהוא יטען את העמוד. הנה שיטה קלה ונוחה להקטנת התמונות לאתר בלי להוריד תוכנה למחשב.
העלאת תמונות לאתר

השימוש בתמונות באתר הן כלי חשוב להעברת מסרים ושיפור חווית המשתמש, אבל אם העליתם תמונה במשקל כבד, אתם מעלים את זמן הטעינה של האתר וגורמים לנטישה של משתמשים חסרי סבלנות…

חשוב לזכור שהתמונות שצילמתם או קניתם מאתר תמונות לרוב מיועדות להדפסה ולא להעלאה לאתר. לכן יש לשמור את התמונות בצורה המתאימה עוד לפני שאתם מעלים אותם לאתר.

כאשר אתם שומרים את התמונה במחשב שלכם שימו לב ל3 דברים:

סוג הקובץ:

יש כל מיני פורמטים לשמירת תמונות, אבל לרוב נשתמש ב- JPEG ו– PNG. בPNG- נשתמש רק כדי לשמור תמונה עם רקע שקוף. בכל שאר התמונות נשתמש ב-JPEG.

גודל תמונה:

גם בזה הרבה מנהלי אתרים מעלים תמונות בגודל שלא היה מבייש שלט חוצות ענק. האם אתם צריכים באתר גודל כזה? ברור שלא!  ולכן זה מיותר לגמרי להעלות תמונה בגודל ענק וכבד כל כך.

חשוב להקפיד שהתמונות באתר לא יהיו יותר מ- 80kb אלא אם כן יש בכך חשיבות מיוחדת כמו תמונה בסליידר/ בהדר או רקע וכו'.

כדי להקטין את התמונות אתם יכולים להשתמש בכל תוכנת עריכת תמונות שיש לכם, כמו פוטושופ, צייר וכדומה. אנו בחרנו להציג לכם כלי אונליין נחמד לדחיסת תמונות (מה שאומר שאינכם צריכים להוריד תוכנה למחשב, למרות שאם תרצו אתם יכולים להוריד את התוכנה כדי שהכיווץ יהיה מהיר יותר).

הקטנת ודחיסת תמונות לאתר

  1. נכנסים לאתר הזה.
  2. לוחצים על "בחר קובץ" ומעלים תמונה מהמחשב שלכם.
  3. ניתן לבחור את איכות התמונה.
  4. מכניסים את גודל התמונה בפיקסלים, למשל 470 ו- 300.
  5. לוחצים על "!optimize now" להפעלה.
  6. בשלב הבא נוכל לראות את משקל התמונה לפני ואחרי הכיווץ. נוריד את התמונה וזהו היא מוכנה בגודל הרצוי להעלאה לאתר.איך להעלות תמונות לאתר

שם התמונה:

מומלץ מאד לעשות אופטימיזציה לתמונות באתר, כך גוגל ידע במה עוסקת התמונה שהעליתם. לכן מומלץ להשקיע עוד כמה שניות ולתת שם שיבטא את מה שרואים בתמונה, כמובן ששם התמונה יהיה באנגלית! עוד על אופטימיזציה לתמונות ובכלל תוכלו לקרוא כאן.

השארת תגובה

עוד טיפים חשובים

דילוג לתוכן